Wsparcie biznesu

W HPG jesteśmy świadomi, że budowanie prywatnego majątku to proces, który wymaga różnorodnych działań. Te zaś dotyczą prowadzenia własnego biznesu lub odpowiedzialnej pracy z pełnym zaangażowaniem.

W HPG jesteśmy świadomi, że budowanie prywatnego majątku to proces, który wymaga różnorodnych działań. Te zaś dotyczą prowadzenia własnego biznesu lub odpowiedzialnej pracy z pełnym zaangażowaniem. W efekcie okazuje się, że doba to za mało, by sprostać wszystkim wyzwaniom. Z pomocą przychodzi nasze wsparcie. Odciąża przy podejmowaniu ważnych decyzji finansowych czy też prowadzeniu wnikliwych analiz rynku, ofert lub potrzeb.

Pozyskiwanie finansowania na cele firmowe i prywatne

Wielu przedsiębiorców ma na celu nie tylko prowadzenie firmy w taki sposób, by była ona rentowna, ale również myśli o jej rozwoju. Do tego rozwoju niejednokrotnie potrzebne są konkretne finanse. Konieczny jest zakup dodatkowe sprzętu, zakup wyposażenia, zatrudnienie pracowników czy też stworzenie im miejsca pracy. To również konieczność przeszkolenia i przygotowania ich do pełnienia funkcji zawodowych.

Część środków na inwestowanie w rozwój firmy można pozyskać z generowanych przez nią przychodów. Trzeba jednak pamiętać, że każde przedsiębiorstwo musi zachować płynność finansową dla utrzymania bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania. Dlatego też zarobione pieniądze powinny być odpowiednio zagospodarowane. Część musi być przeznaczona na pokrycie comiesięcznych opłat, część natomiast to środki obrotowe – inwestowane w towar, który następnie jest sprzedawany, w półprodukty lub materiały do produkcji czy też niezbędne do realizowania usług. To powoduje, że na inwestowanie w rozwój pozostaje jedynie ich część. W takiej sytuacji warto zainteresować się pozyskiwaniem finansowania. Środki, pochodzące z zewnątrz, mogą stać się istotnym motorem napędowym zmian w kierunku skalowania prowadzonego biznesu. W ramach naszego wsparcia biznesu zajmujemy się również tego rodzaju działalnością. Poszukujemy korzystnych i atrakcyjnych źródeł finansowania dla naszych klientów, analizujemy oferty i weryfikujemy ich opłacalność. W efekcie, każdy z naszych klientów otrzymuje wyłącznie korzystne i sprawdzone propozycje.

Dodatkowo oferujemy obsługę leasingów, które pozwalają na optymalizację podatkową w firmie. To nie tylko obsługa finansowa. Zajmujemy się analizą ofert dostępnych na rynku, ich rentownością i korzyściami dla klienta. W efekcie przedstawiamy najbardziej opłacalną i korzystną dla klienta ofertę.

Działalność biznesowa wiąże się niejednokrotnie z udostępnianiem lokali (biurowych i mieszkalnych) w ramach różnorodnych umów najmu – zarówno długo jak i krótkoterminowego. Nasza oferta obejmuje obsługę Twoich umów najmu – nadzór merytoryczny, finansowy, jak i realizację warunków umowy ze strony wynajmującego.

Tak prowadzone wsparcie pozwala rozwijać Twój biznes, Tobie skupić się na najważniejszych jego aspektach i z powodzeniem osiągać kolejne sukcesy.

Wielu przedsiębiorców ma na celu nie tylko prowadzenie firmy w taki sposób, by była ona rentowna, ale również myśli o jej rozwoju. Do tego rozwoju niejednokrotnie potrzebne są konkretne finanse.

Obsługa prawna, doradcza i księgowa

Jednym z aspektów zarabiania pieniędzy jest sprawna i doświadczona obsługa prawna i księgowa. W ramach tej usługi oferujemy nie tylko poprawnie przeprowadzone rozliczenia, ale również optymalizację wydatków w firmie oraz takie zarządzanie finansami, które pozwoli Ci na uzyskanie najlepszych efektów z działalności Twojego przedsiębiorstwa. Do każdego przedsiębiorcy podchodzimy indywidualnie, ponieważ każda firma to zupełnie inna historia. Każde przedsiębiorstwo ma inne potrzeby i wymagania w zakresie obsługi księgowej. Na pierwszym etapie zapoznajemy się z tymi potrzebami i wymaganiami i w toku całej działalności dążymy do ich zaspokojenia.

Takie podejście powoduje, że Ty, jako przedsiębiorca możesz się w pełni skupić na swojej zasadniczej działalności. Możesz planować strategie rozwoju i nadzorować jej wdrażanie i realizowanie, bez konieczności rozpraszania się na inne, dodatkowe aktywności. Prowadzisz firmę bezpiecznie, bo wiesz, że jej aspekt finansowy jest dobrze dopilnowany.

Obsługa księgowa to jednak tylko jeden z elementów wsparcia biznesu. Drugim z nich jest pozyskiwanie finansowania.