Inwestycje w nieruchomości zagraniczne

W ostatnim czasie obserwuje się w turystyce ogromne zmiany w zakresie kierunków wybieranych przez turystów. Wakacje niekoniecznie muszą się już kojarzyć z Tunezją czy Egiptem. Sytuacja w tych krajach, jak i rosnące zagrożenie, ale też wysycenie tego rodzaju kierunkami, powodują, że turyści poszukują nowych destynacji.

Inwestycje w nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości są dość popularną formą lokowania swojego kapitału i to zazwyczaj, lokowania z zyskiem. Najczęściej jednak inwestorzy decydują się na zakupienie nieruchomości w swoim kraju. Warto jednak rozważyć inne miejsca, inwestycje w zagraniczne nieruchomości, szczególnie w takich krajach jak Albania. To nie tylko rynek z ogromnym potencjałem inwestycyjnym i możliwymi bardzo wysokimi stopami zwrotu, ale również połączenie przyjemnego z pożytecznym. To piękny kraj, który można by określić, jako Karaiby Europy, położony nad samym brzegiem Morza Jońskiego. 

Inwestycja w nieruchomości zagraniczne – kierunek Albania

W ostatnim czasie obserwuje się w turystyce ogromne zmiany w zakresie kierunków wybieranych przez turystów. Wakacje niekoniecznie muszą się już kojarzyć z Tunezją czy Egiptem. Sytuacja w tych krajach, jak i rosnące zagrożenie, ale też wysycenie tego rodzaju kierunkami, powodują, że turyści poszukują nowych destynacji. Chcą odwiedzać i poznawać nowe kraje, które również mogą zachwycić widokami i piękną pogodą. Jednym z takich krajów jest właśnie Albania. Na razie jest to ciągle mało popularny kierunek turystyczny, ale zainteresowanie nim stale rośnie.

Właśnie dlatego teraz jest najlepszy moment na rozpoczęcie tam inwestycji w nieruchomości. Gdy Albania, a wraz z nią jedno z najpiękniejszych miast, Saranda, staną się już bardzo popularne, ceny nieruchomości gwałtownie wzrosną. Inwestycje należy więc rozpocząć teraz, dopóki zakup apartamentu nie wymaga stosunkowo wysokich nakładów finansowych.

Inwestycja w apartamenty w Sarandzie to bardzo wysokie stopy zwrotu. Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja albańskich nieruchomości jest dynamiczna i może się zmieniać z roku na rok, wraz z rosnącą popularnością tego miejsca, jako celu podróży turystów. Do tego, prognozowane zyski sięgają około 7-10% w skali roku z wynajmu.

Kolejnym argumentem przemawiającym za rozpoczęciem swoich inwestycji w Sarandzie jest to, że Albania już od pięciu lat przygotowuje się do wejścia do Unii Europejskiej. Włączenie jej go grona krajów członkowskich spowoduje natychmiastowy wzrost cen nieruchomości (co przyniesie zwrot z inwestycji) oraz masowy napływ turystów, który jest drugim argumentem za podniesieniem cen wynajmu i sprzedaży lokali mieszkalnych.

Istotną kwestią są również plany rozwojowe Sarandy. Miasto ma w planach wybudowanie lotniska (obecnie nie można się tam dostać samolotem). Z dotychczasowych obserwacji i badań jednoznacznie wynika, że ceny mieszkań w miastach, które uruchomiły porty lotnicze radykalnie wzrosły. To samo będzie miało miejsce w Sarandzie. Idealny moment jest teraz, dopóki nie ma lotniska a Albania nie jest jeszcze państwem członkowskim.

Obecnie do Sarandy można się dostać lądując wcześniej na Korfu. Z lotniska w Korfu trzeba się dostać do portu, a stamtąd wodolotem lub promem można dostać się do Sarandy. Po wybudowaniu portu lotniczego dotarcie na miejsce stanie się łatwiejsze, a przez to kierunek zyska na popularności. Ceny z pewnością poszybują w górę.

Przygotowanie transakcji, czyli nasze zadania krok po kroku

Z naszej strony przygotowujemy lokalizacje, w których można rozpocząć swoje inwestycje w Sarandzie. Zbieramy i przygotowujemy informacje na temat znajdujących się w danej lokalizacji budynków i apartamentów, które mają być zakupione. Po dokonaniu wyboru zajmujemy się weryfikacją prawną dokumentów – dbamy o bezpieczeństwo inwestorów, dlatego tylko te lokale, których sytuacja prawna jest jasna, czysta i sprawdzona. Przygotowujemy wszystkie niezbędne pełnomocnictwa. Opracowujemy, weryfikujemy i sprawdzamy umowy deweloperskie. Każdy etap procedury formalno – prawnej wymaga nie tylko uwagi i skupienia, ale również wiedzy, dlatego też współpracujemy w tym zakresie z naszymi specjalistami. Organizujemy spotkanie z notariuszem, które jest zwieńczeniem procesu inwestowania w apartamenty w Albanii. Do tego oczywiście, zajmujemy się logistyczną organizacją samego wyjazdu klienta, by mógł na własne oczy zobaczyć miejsce, w którym ulokuje swoje pieniądze.

Podsumowując, Albania jest, na obecną chwilę, idealnym miejscem, by rozpocząć swoje inwestycje w nieruchomości. Przynajmniej trzy argumenty mówią o tym, że ceny mieszkań i apartamentów niedługo tam wzrosną (planowane lotnisko, wejście do Unii, coraz bardziej popularny kierunek turystyczny), a to oznacza wysokie stopy zwrotu z podjętej inwestycji.